s1 slide-2 PORADNIE slide-4

Gabinet fizjoterapeutyczny

Ludzka stopa jest precyzyjnie zharmonizowanym mechanicznym arcydziełem, które straciło swoje znaczenie w historii rozwoju cywilizacji. W dobie powrotu zainteresowania holistycznymi metodami terapii realizuje się pogląd, że stopy odgrywają fundamentalną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucie człowieka
Inge Dougans

Niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może spowodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała. Złe ułożenie kończyny dolnej upośledza normalną funkcję kolana i biodra, tak samo jak zwiększa napięcie mięśniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W celu eliminacji tych dolegliwości trzeba ustawić stopy i ciało w ich prawidłowej pozycji, dzięki czemu przywrócona zostanie naturalna oś kończyny dolnej.

Aby skorygować ułożenie kończyny dolnej do ich naturalnej osi należy indywidualnie dopasować (modelowane termicznie) wkładki, które dają ulgę w wielu przewlekłych dolegliwościach, takich jak:      
Objawy, które mogą świadczyć o deformacji  w obrębie stópbóle krzyża,

  • bóle kolan i bioder
  • bóle pięty
  • bóle łydek
  • bóle śródstopia
  • odciski, modzele i zwapnienia
  • stopa płasko-koślawa
  • płaskostopie poprzeczne i podłużne
  • ostrogi piętowe

Leczenie przyczyn bólu

Chodząc po twardych płaskich powierzchniach narażamy swoje ciało na wiele naprężeń i napięć, często powodujących ból i uczucie dyskomfortu w kończynach dolnych. Twarde powierzchnie nie dają żadnego podparcia wysklepieniu stopy, dlatego też stopy zaczynają przechylać się do wewnątrz, powodując spłaszczenie łuków tzw. nadmierną pronację.Termoplastyczne wkładki ortopedyczne są gwarancją sukcesu w leczeniu nawet najpoważniejszych schorzeń spowodowanych nadmierną pronacją.

Wyrównanie, skoordynowanie i wsparcie

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB ograniczają pronację poprzez zapewnienie prawidłowego podparcia dla stopy, pozwalając na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich, usuwając naprężenia w kończynach dolnych i kompensację w górnych partiach ciała.

Skuteczne łagodzenie bólu

Postęp w technologii wkładek ortopedycznych oraz wzrastające doświadczenie lekarzy i fizjoterapeutów przechodzą obecnie światową rewolucję pomagając ogromnej liczbie pacjentów na całym świecie przynosząc ulgę w bólu.

Szukaj